neděle 1. září 2013

První přípravný turnaj starších žaček - Svitavy

Příprava našich starších žaček je v plném proudu a za námi i první přípravný turnaj na sezonu. Brzy ráno v sobotu odjíždíme do Svitav bojovat ve druhém ročníku zdejšího turnaje. Skupinu hrajeme ve školní tělocvičně ne nepodobné naší Helsinské. Začínáme  s Lanškrounem B - bez problému 2:0, následuje nevyzpytatelné družstvo z Frýdku Místku. V prvním setu dáme soupeři zřetelně najevo kdo bude na kurtu pánem - soupeř uhraje deset bodů. Prostřídáme a za nepříznivého stavu 4 : 13 rozjíždíme stíhací jízdu - soupeř skončil na dvacítce. Následuje nejtěžší soupeř z Jilemnice. Vyspělé družstvo šesti bojovnic nezvládá první set , vyhráváme 25:10. Následně zvednou hlavu a poprvé prohráváme 22 : 25, přesto nám remíza stačí na postup mezi nejlepší čtyři. A zde to již je těžké, jdeme do velké haly a přechod nám moc nesvědčí, přestáváme mluvit. Semifinále s Bílovcem, v prvním setu máme výhodu tří setbolů, žádný nevyužijeme a prohráváme 28 : 30, opět prostřídáme a mládí již nestíhalo, prohráváme hladce. V boji o třetí místo s Přerovem ztrácíme první set, ale holky zvednou hlavu, přes únavu bojují - vyhráváme 2 : 1.
Přesto jedno vítězství si odvážíme - nejlepší ( nejvšestrannější) hráčkou turnaje vyhlášena