pondělí 28. dubna 2014

Po úspěchu ve Znojmě jsme uspěli i v Táboře

Starší žačky o uplynulém víkendu podstoupily jednu z nejtěžších zkoušek letošní sezony. A s radostí všichni konstatujeme, že ji zvládly na výbornou. V Táboře bojovaly v baráži o dvě místa do ligy kadetek. Bohužel zranění a školní problémy nás připravily o tři hráčky a tak v pátek odpoledne odjíždíme v sedmi. Vůbec netuším jaká družstva nás čekají, víme odkud jsou ale netušíme jaký volejbal hrají. Ve slušné hale začínáme s Hlincovkou , toto družstvo vždy zdobila vynikající práce v poli , tentokrát se to nepotvrdilo a vyhráváme 3 : 0. Následují domácí, a i když jsou evidentně starší tak hrají hodně nepřesně a stačíme na ně i s třemi mladšími žačkami v sestavě, v sobotu ztratíme pouze jeden set. Neděle je daleko náročnější - začínáme se Svitavami a zde je několik velmi vyspělých hráček, které jsou již druhým rokem kadetkami. A je to vidět. Vyhráváme první set, ale to bylo vše, soupeř byl lepší. Vše rozhodne poslední zápas s Trutnovem. Vyhráváme první set po velkém boji. Neútočíme špatně, ale soupeř je výborný v poli. Následně prohráváme a vše je velmi otevřené. Postupně v těžkém boji získáváme mírnou převahu v útoku a jsme to my, kdo nakonec slavíme !! Holky bezva. Velká pochvala pro šestku, která odehrála velkou většinu. Holky prostě pochopily, že pouze odvážná hra je dovede k úspěchu. Nechci nikoho vyzdvihovat, nicméně je potřeba zmínit práci obou nahravaček. Anďa i přes zdravotní problémy zatla zuby a bojovala!! A Iva ve třinácti letech zvládla velmi těžký úkol na výbornou!!
Holky, všem jste udělali velkou radost !!!!